---

Newsletter

Podaj swojego maila a prześlemy Ci najświeższe informacje o aktualnych wydarzeniach, konkursach i nowościach!

Regulamin

Facebook

                                          Dołącz do naszej społeczności

Idea festiwalu „Kobieta Spełniona”

Znajdź swoją drogę do bycia kobietą spełnioną

O tym, jak różne mogą być oblicza kobiecego spełniania, piszą Uczestniczki festiwalu Kobieta Spełniona, zorganizowanego po raz pierwszy w Warszawie w dniach 1-15 grudnia 2012 roku przez Instytut Przemiany Patrycji Załug i Akademię Kobiet Sukcesu.


Opracowanie tekstu: Izabela Janiszewska.


Czym jest spełnienie? Jak smakuje? Czy to raczej ulotny moment a może stan w którym można trwać? Czy spełniamy się tylko raz czy spełniać możemy się nieustannie? Jak szukać dróg do spełnienia i co jest niezbędne, by go doświadczyć? Jak doznać pełni już dziś zamiast nieustannie gonić poczucie spełnienia? Jak zaprosić spełnienie do swojego życia i doświadczać go więcej każdego dnia? I wreszcie czy spełnienie oznacza koniec a może to dopiero początek..?


Takie refleksje towarzyszyły festiwalowi Kobieta Spełniona organizowanemu przez Akademię Kobiet Sukcesu oraz Instytut Przemiany. Festiwal był niezwykłym czasem otwierania się na poczucie obfitości, tworzenia nawyku codziennego doceniania siebie oraz możliwością lepszego poznania swoich pragnień i tęsknot. Był także miejscem wymiany myśli i doświadczeń ponad 150 kobiet, które zainspirowały nas do stworzenia e-booka o kobiecym spełnieniu.


E-book „Kobieta Spełniona” powstał, by zapraszać kobiety do podążania własną drogą, by inspirować do dokonywania indywidualnych wyborów i odkrywania różnorodnych odcieni kobiecego spełnienia. Patrycja Załug i Izabela Janiszewska inicjatorki festiwalu Kobieta Spełniona, stworzyły ideę e-booka, by zachęcić kobiety do wyruszenia w pełną przygód podróż ku spełnieniu i szczęściu.


Materiał do publikacji został zgromadzony podczas festiwalu Kobieta Spełniona, uczestniczki festiwalu mogły wypełnić specjalnie przygotowany kwestionariusz, który skłaniając do refleksji umożliwiał sięgnięcie w głąb siebie i wydobycie odpowiedzi na pytania takie jak: co oznacza być kobietą spełnioną, co musiałoby się wydarzyć, bym mogła doświadczyć poczucia spełnienia oraz w jaki sposób doceniam siebie za swoje osiągnięcia. (Grudzień 2012, N=56).


POCZUCIE SPEŁNIENIA


Wśród 56 kobiet wypełniających kwestionariusz 40% deklaruje, że już dziś czuje się kobietą spełnioną natomiast 60% kobiet wypełniających kwestionariusz określa, że jeszcze nie czuje spełnienia w swoim życiu.


Kobiety, które doświadczają spełnienia w swoim życiu (40% respondentek) nadają mu niezwykle różne znaczenia i odnajdują je w zróżnicowany sposób. Charakterystycznym i wspólnym dla kobiet mających poczucie pełni jest to, że są świadome swoich emocji i potrzeb, potrafią je nazywać i otwarcie o nich mówią.


W precyzowaniu tego co oznacza kobiece spełnienie najczęściej pojawiały się takie określenia jak: niezależność, satysfakcja z życia osobistego i zawodowego, wolność, bycie w zgodzie ze sobą, kochanie i bycie kochaną, pasja, rodzina, akceptacja, pewność siebie, rozwój osobisty.


Ciekawym aspektem jest tutaj fakt, że badane kobiety upatrują swojego spełnienia w czynnikach zewnętrznych bądź wewnętrznych. Oznacza to, że spełnienie uzależniają niekiedy od tego co się nam przydarza, co daje nam świat, a innym razem od tego co my zrobimy z tym co się nam przydarza, od naszych indywidualnych reakcji, decyzji i wyborów życiowych.


Najczęściej kobiety wierzą w to, że poczucie spełnienia wypracowuje się
wewnątrz siebie i zależy ono tylko i wyłącznie od nas samych.


„Wcześniej nie znałam uczucia prawdziwego szczęścia i wewnętrznego spokoju, ponieważ przez wiele lat zabiegałam o coś co miałoby sprawić, iż będę zadowolona z siebie-spełniona. Czyli wciąż dążyłam do czegoś co miałoby mnie dopełnić. Natomiast cały sekret tkwi nie w czymkolwiek z zewnątrz (stanowisko, pozycja społeczna, akceptacja otoczenia), ale w zatrzymaniu się i wsłuchaniu w siebie.”


„Wszystko co sprawia, że jestem spełniona już mam. Jestem sobą i idę przez życie kierując się sercem. Jestem wolna. Żyję bez lęku o utracenie czegokolwiek lub kogokolwiek, bo nic nie mamy na własność. Wszystko, choćby trwało przez chwilę jest wspaniałe, każde doświadczenie, te trudne zwłaszcza, bo uczą nas i prowadzą na właściwą drogę, gdy zboczyliśmy z kursu do marzeń. Jestem spełnioną kobietą, gdy patrzę w oczy ukochanych osób i emanuje z nas radość w cudownej codzienności, radość ze współodczuwania i bycia razem. Jestem spełnioną kobietą, bo działając z otwartym sercem mogę zawsze pomóc ludziom jakich spotykam na swej drodze.”


„Czuję się spełniona, bo kocham i jestem kochana. Czuję się spełniona, bo zrozumiałam, że spełnienie to jest coś, co wypracowuje się wewnątrz siebie, a nie dostaje z zewnątrz. Czuję się spełniona, bo żyję i nigdy nic piękniejszego mi się nie przydarzy.”


Bycie kobietą spełnioną dla wielu kobiet to także akceptacja siebie, tego jaka jestem, tego czego potrzebuję, moich przyjemnych i trudnych stanów – mnie samej. To pozwalanie sobie na zachowywanie się i bycie w zgodzie ze sobą, pozwalanie sobie na emanację tego co czujemy w sercu, podążanie za własnymi pragnieniami, to umiejętność wyłaniania swojego głosu, słuchania intuicji i podążania własną drogą, nawet gdy nie wspierają nas w tym inni.


„Bycie kobietą spełnioną oznacza dla mnie osiągnięcie akceptacji własnej osoby takiej jaką jest i pracą nad rozwojem w kierunku który uważam za istotny.”


„Spełnienie oznacza dla mnie życie w zgodzie ze sobą, z tym co czuję- nie robienia niczego wbrew sobie. To możliwość ciągłego doświadczania nowych rzeczy, ich widzenia, czucia, odbierania. To moje wybory, marzenia, moje bycie tu i teraz.”


Spełnienie według kobiet wypełniających kwestionariusz identyfikowane jest często z wolnością i niezależnością w dokonywaniu wyborów, podejmowaniu decyzji i ustalaniu celów. To możliwość dawania sobie prawa do działania według wewnętrznego kompasu i wybierania własnej drogi.


„Spełnienie to dla mnie niezależność emocjonalna i materialna.”

„Kobieta spełniona jest to kobieta, która w swoim życiu postawiła na siebie, postawiła sobie cele które realizuje bądź stara się zrealizować. To kobieta ambitna, która wie czego chce od życia. Nie poddaje się, a każdy kryzys staje się wzmocnioną walką o jej cele.”


„Moje poczucie spełnienia to pewnego rodzaju niezależność i wolność w wyborze, podejmowaniu decyzji.”


Wiele kobiet spełniania upatruje w wartościach rodzinnych, czuja się spełnione znajdując oparcie w rodzinie, szacunek wśród bliskich, mając dobre relacje i stały kontakt z najważniejszymi osobami w ich życiu.


„Spełniona jestem tym że moja kochana córcia i mąż mogą na mnie liczyć.”

„Spełnienie to dzieci, czas dla nich i umiejętność celebrowania miłości.”


„Spełnienie to dla mnie wielowątkowość - na pewno moje dzieci i ich związki, to jak dają sobie rade w życiu i to, że jestem im potrzebna.”


POCZUJĘ SIĘ SPEŁNIONA, GDY …


Kobiety, które dzisiaj jeszcze nie czują się spełnione wskazują, że do poczucia pełni potrzebują odnaleźć swoją misję życiową, swój cel w życiu, kierunek, w którym będą mogły podążać.


„Poczuję się spełniona, gdy uświadomię sobie, czym chce się zajmować w życiu i uda mi się znaleźć wymarzoną pracę.”


„Gdy będę wiedziała czego chcę od życia i siebie i co najmniej będę podążała w kierunku realizacji siebie.”


Spełnienie według kobiet wypełniających kwestionariusz można osiągnąć, gdy pozna się siebie, nauczy się żyć w zgodzie ze sobą oraz wzmocni na tyle
poczucie własnej wartości i pewności siebie, że przestanie się przejmować opiniami innych ludzi.


„Zacznę robić to, co naprawdę lubię robić.” „Poznam siebie w różnych sferach mojego życia i poczuję spokój.” „Cały czas poznaję siebie i ciągle mam niedosyt.”


Poczucie spełnienia kobiety identyfikują z poczuciem satysfakcji z tego co robią w życiu osobistym i zawodowym oraz w umiejętności osiągnięcia równowagi między życiem osobistym a zawodowym. Niezwykle istotne w doświadczaniu pełni jest bycie docenianą za to co robimy oraz możliwość spełniania własnych marzeń w życiu osobistym i zawodowym. Szczególnie marzeń dotyczących uczuć i rodziny.


„Najbardziej ze wszystkiego pragnę dziecka, o które staramy się z mężem już 3. rok ...”


„Będę robić w życiu rzeczy, które będą miały konkretne pozytywne rezultaty, kiedy będę widziała, ze moja praca ma sens i kiedy będę czerpała z niej satysfakcję.”


„Gdy uda mi się zaadoptować dziecko i być dla niego dobrą mamą.”


„Spełnię się zawodowo, założę rodzinę, będę miała swój dom oraz możliwości, żeby pomagać innym.”


Dla wielu kobiet spełnienie wiąże się z większymi osiągnięciami zawodowymi oraz ze zwiększaniem zarobków a także z poczuciem samowystarczalności i niezależności.


„Moja firma będzie miała takie dochody, że nie będę się musiała martwić o rachunki i wakacje, kupię duże mieszkanie i urodzę dwójkę dzieci”.


„Otworzę własny butik.”


„Chcę być w 100% samowystarczalna - pragnę, aby moja firma zarabiała nie tylko na siebie, ale też i na mnie.”


„Uda mi się poprowadzić z sukcesem własny biznes.”


DOCENIANIE SIEBIE


70% kobiet wypełniających kwestionariusz powiedziało, że docenia siebie za swoje osiągnięcia, a jedynie 24% przyznało, że nie celebruje swoich sukcesów.


Kobiety najczęściej doceniają się kupując sobie drobne prezenty i oddając się przyjemnościom.


„Fajna książka, nowy lakier do paznokci.”


„Doceniam siebie lodami kokosowymi, lampką winą albo kąpielą w pianie.”


„Masaż, zajęcia taneczne, podróż nad morze.”


„Pozwalam sobie na rozpieszczające momenty robienia tylko tego na co mam ochotę.”


„Kupuję sobie buty :-).”


Jako dobry sposób na docenienie siebie kobiety wskazały wyrażanie wdzięczności za to co mają oraz dziękowanie osobom, które wspierały je w osiągnięciu sukcesów. Istotny jest tutaj aspekt także wdzięczności samej sobie, czyli doceniania się pozytywną rozmową z samą sobą.


„Regularnie powtarzam sobie, że to nie takie łatwe dojść tu gdzie ja jestem.”


„Mówię " Ty to fajna kobieta jesteś, równa babka- odpocznij sobie, wypij kawę na spokojnie, idź do parku, zadzwoń do siostry, popatrz ile pięknych rzeczy wokół- czyż nie cudnie..."”


„Podziwiam się skąd miałam siłę i moc, wiarę by tyle rzeczy zrealizować.”


„Mówię sobie, że jestem bardzo dzielna, niczego się nie boję.”


„Staram się kończyć dzień rozmawiając ze sobą co dobrego dla siebie zrobiłam w danym dniu i mówię sobie „Brawo Aga, jesteś dobra dla siebie”.”


„Powtarzam sobie, ile kosztowało mnie osiągnięcie pewnych celów i jaką silną osobą jestem w związku z tym.”


„Doceniam siebie za radość życia mimo chmur jakie przychodziły i przychodzą, za wytrwałość, za mądrość w wyciąganiu wniosków z trudnych doświadczeń i dar wdzięczności za nie.”


„Po prostu się cieszę, że mój wysiłek, starania nie poszły na marne. Staje sie to moim motorem do kontynuowania dalszego planu, osiągnięć. Zastanawiam się co mogłabym jeszcze w tym kierunku zrobić, w jaki sposób rozwijać to co osiągnęłam oraz wykorzystać do osiągania kolejnych celów.”


Niekiedy docenić siebie pomaga kobietom fakt, że ich sukces zostanie zauważony przez innych, a zatem chcąc poczuć docenienie opowiadają o swoich sukcesach bliskim i współpracownikom.


„Głośno się chwalę.”


„Opowiadam o małych i dużych sukcesach innym i ciągle wyznaczam nowe cele żeby nie zmarnować dotychczasowych sukcesów.”


„Dzielę się swoimi sukcesami z bliskimi.”


Czasem docenienie siebie pozwala także na docenienie innych:


„Doceniam siebie za to co osiągnęłam jako matka, żona, dając prawo do indywidualności swoim bliskim, to jest moim zdaniem zaufanie i wiara, że co by się nie zadziało, jakiej by nie podjęli decyzji będzie to najlepsza dla nich decyzja, która również nie skrzywdzi innych.”


Ponad 85% ankietowanych kobiet stwierdziło, że
wzmocnienie pewności siebie pomogłoby im w doświadczaniu poczucia spełnienia w życiu.


12


Poczuj spełnienie już dziś!


Wzmocnij pewność siebie, abyś mogła doświadczać poczucia spełnienia w każdej dziedzinie życia.


Program Codziennie Pewna Siebie wspiera Cię w budowaniu prawdziwej wewnętrznej pewności siebie opartej na 8 filarach:

- samoświadomości,
- akceptacji siebie,
- wiary we własne możliwości,
- poczucia własnej wartości,
- zadowolenia z siebie,
- zaufania do siebie,
- pozytywnego nastawienia oraz
- odpowiedzialności za własne życie.


W styczniu 2013 roku czekają na Ciebie:


- Dwudniowe warsztaty Codziennie Pewna Siebie 26-27 stycznia 2013

Dzień I. Zbuduj wewnętrzną pewność siebie.

Dzień 2. Naturalnie emanuj nią na zewnątrz.

- Coaching wzmacniania pewności siebie

- Sesje indywidualne, czyli program warsztatu w formie indywidualnej.


Zapraszam serdecznie,
Patrycja Załug,
dyplomowana trenerka i coach Instytutu Przemiany
tel. +48 721 761 769, e-mail: patrycja@instytutprzemiany.pl


15

16

Dziękujemy, że byłyście z nami!

17


Festiwal_Kobieta_Spelniona


Zapraszamy na festiwal

Kobieta Spełniona
1-15 grudnia 2012

Tak bardzo przemy do przodu a zapominamy o docenianiu siebie za to co już osiągnęłyśmy. Gonimy poczucie spełnienia, które zgodnie z naszym wyobrażeniem, jest tuż za rogiem i… skupiając się na gonieniu go, w praktyce nigdy go nie osiągamy.

Moment, żeby zatrzymać się i docenić siebie jest TERAZ.


Kobieta Spełniona to cykliczne święto dla wszystkich aktywnych, rozwijających się kobiet, które chcą docenić swoje działania w mijającym roku.
Organizowane zawsze w pierwszych dwóch tygodniach grudnia, w momencie, kiedy kończy się rok, chwili podsumowań. Najlepszym momencie na to, żeby z miłością podziękować sobie za wszystkie swoje starania, celebrować osiągnięcia, doświadczać w pełni poczucia spełnienia.


Udział w festiwalu to czas na docenienie siebie za cały rok rozwoju, pracy, bycia w drodze. Zauważenie tego, co zrobiłyśmy, po to, aby odkryć, że już jesteśmy tam, dokąd wydaje nam się, że dopiero idziemy.


Zatrzymaj się i doceń wszystko co robisz, co dostajesz od życia, abyś miała stały dostęp do poczucia spełnienia i satysfakcji. Im więcej zaprosisz spełnienia do swojego życia, tym więcej go będziesz doświadczać każdego dnia.


Biorąc udział w warsztatach otworzysz się na jeszcze więcej poczucia spełnienia w swoim życiu,
dzięki temu, że:

- Lepiej siebie poznasz
- Stworzysz nawyk codziennego doceniania siebie
- Zaczniesz skupiać się na poczuciu obfitości zamiast na poczuciu braku


Nigdy nie powiedziałabyś o sobie „kobieta spełniona”?
Tym bardziej przyjdź i zainspiruj się, aby zobaczyć, że już teraz masz wszystko, czego potrzebujesz do tego, aby doświadczyć poczucia spełnienia.


Zatrzymaj się, bo dzięki temu zobaczysz, że już jesteś tam, gdzie biegniesz. Już masz to, za czym gonisz, tylko jeszcze tego nie widzisz. Zatrzymaj się, żeby zobaczyć, poczuć, doświadczyć.


Festiwal 'Kobieta Spełniona' - twój czas w grudniu na to, żeby pobyć ze sobą, docenić siebie, cieszyć się tym, kim jesteś i jak żyjesz.


Weź udział w festiwalu, abyś mogła zobaczyć to, co już masz, co osiągnęłaś, kim jesteś i dzięki docenianiu siebie wejść w nowy rok silniejsza, bardziej spełniona, z większą wiarą w siebie i swoje możliwości.

Już dziś odkryj czym jest dla Ciebie spełnienie!
W specjalnie przygotowanym kwestionariuszu znajdziesz pytania, które skłonią Cię do zastanowienia i umożliwią Ci określenie czym jest dla Ciebie spełnienie. Najciekawsze wypowiedzi mają szansę znaleźć się w e-booku kobiety spełnionej, który otrzymasz po zakończeniu Festiwalu.

Partnerem festiwalu jest restauracja Biosfeera,

która będzie gościć wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu.

biosfeera_biala_bez_ramki


Partnerzy:

Logo_MA2.jpg Logo_VF SalsaLibre_CMYK_logoMalibu_logologo_maleLogo_Wydawnictwo_Otwarte Atlantic_Logo logo_VenusIRVING_curves_uproszczone

Partnerami festiwalu są: Salsa Libre, Kino Atalntic, Medytacje Aktywne, Pracownia czekolady Victoria & Fortunata oraz Wydawnictwo Otwarte.


O pomyśle festwialu...

Patrycja Załug i Izabela Janiszewska stworzyły ideę festiwalu by inspirować kobiety do podążania własną drogą i by zachęcać do odkrywania różnorodnych odcieni kobiecego spełnienia. Jako koneserki pełnego życia, które z odwagą dokonują indywidualnych wyborów, chcą zapraszać kobiety, by podobnie jak one, wyruszyły w podróż ku spełnieniu i szczęściu.


Patronaty:
logo_RDC_wersja_podstawowa

Radio Dla Ciebie to regionalna stacja radiowa nadająca w Warszawie i na Mazowszu, łącząca w sobie wieloletnią tradycję Polskiego Radia oraz dynamikę XXI wieku.
http://www.rdc.pl


Vita_logo
Magazyn o zdrowiu "Vita"


logo_coaching_magazyn_2
Magazyn Coaching

BWLlogo
„Magazyn Businesswoman life” jest przewodnikiem kobiet w świecie biznesu. To zaufane źródło informacji, trendów, opinii i wydarzeń. Pomaga kobietom, takim jak Ty w realizowaniu pasji, w zdobywaniu niezależności finansowej oraz w spełnianiu własnych marzeń.
Businesswoman life to coś więcej niż magazyn. To społeczność kobiet przedsiębiorczych, które nawzajem się inspirują, motywują, pomagają w rozwiązywaniu problemów. Naszym celem jest służenie jako społecznościowy magazyn, łączący przedsiębiorcze kobiety z całej Polski. Zgodnie z Kim Kiyosaki, autorką książki „Bogata Kobieta” wierzymy, że świat będzie lepszy, jeżeli będzie w nim coraz więcej bogatych kobiet.

ESTILO-LOGO-zielone.jpg

e!stilo magazine to magazyn lifestylowy o nowoczesnym stylu życia. To pismo dla świadomych kobiet, pokazujące najnowsze ekotrendy w świecie mody, urody, designu, kuchni i kultury. Zachowując swój lifestylowy charakter, magazyn pozostaje pismem o charakterze opiniotwórczym, tworzy modę na nurt eko i slowlife. Redaktor Naczelną magazynu jest Agnieszka Szulim.

logo_styl

Portal dla kobiet Styl.pl, będący częścią grupy INTERIA.PL, istnieje już od ponad dwóch lat. Na naszych stronach przedstawiamy najróżniejsze aspekty życia, omawiamy trendy, dostarczamy rozrywkę oraz kompetentne porady. Ułatwiamy również komunikację między naszymi użytkowniczkami.

Na stronach Styl.pl znajdziecie materiały publikowane w luksusowych magazynach kobiecych wydawnictwa Bauer: Twój Styl, Pani i Show. Ekscytujące reportaże, ciekawe wywiady, mądre felietony. Nasi dziennikarze tworzą również własne materiały - piszą o fascynujących miejscach i inspirujących postaciach oraz analizują trendy.

Logo_Onaonaona

Portal jest miejscem spotkań kobiet, które potrzebują rzetelnej informacji, rekomendacji, inspiracji i ciekawej rozmowy. To Piękne Strony Kobiety tworzone przez same czytelniczki.

Logo_Imperium_Kobiet

Imperium kobiet to ekskluzywny, polsko-angielski magazyn dla aktywnych i ambitnych kobiet.

Imperium Kobiet to pismo inne niż wszystkie. Przełamujemy stereotypy, działamy niezależnie, tworzymy ponadczasowy wizerunek kobiet zwykłych, ale i niezwykłych. Chcemy odkrywać bogactwo wewnętrzne kobiecej natury, poznawać prawdę i skłonić Czytelników do zerknięcia w głąb siebie.


planetakobbiet
Planeta kobiet to ekskluzywny portal dla nowoczesnych, wrażliwych i inteligentnych kobiet, które szukają w życiu najlepszych wartości.

Partnerzy

dobrzemitu_logo.gif
tyibiznes.com.pl.jpg
Inspiration_Space.gif
logo_Vistula.jpg
logo_coaching_magazyn_2.gif

 

Banerek CPS 180 strona AKS 

 

Banerek książka strona AKS 

Kalendarz zdarzeń

Styczeń 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń!