włamanie do domu - jak mu zapobiec

Jak uchronić się przed włamaniem – proste i tanie sposoby

Najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa w domu nie są jedyną opcją – istnieje wiele niedrogich sposobów na zabezpieczenie domu przed włamaniem. Nawet jeśli masz duży budżet na ochronę mieszkania, nie pomijaj prostych i podstawowych środków, które podniosą poziom bezpieczeństwa w twoim domu. Oto najlepsze bezpłatne i tanie środki zabezpieczające przed kradzieżą, które możesz wdrożyć od razu.

Pamiętaj o zamykaniu drzwi i okien

Krótko mówiąc – dobre nawyki to podstawa. Statystyki włamań do domu wskazują, że wielu włamywaczy szuka po prostu łatwych celów: większość włamań ma miejsce w ciągu dnia (między 10:00 a 15:00) i zwykle kończy się w ciągu 8-10 minut. 34% włamywaczy wchodzi do drzwi wejściowych; kolejne 23% wchodzi przez okno na pierwszym piętrze. Złodzieje szukają łatwo dostępnych domów, które prawdopodobnie będą puste. Zamknij drzwi i okna, gdy nie są używane, nawet gdy jesteś w domu.

Zmodernizuj swoje zamki

Jeśli minęło trochę czasu, odkąd zaktualizowałeś swoje zamki, przeprowadź inwentaryzację: Czy którykolwiek z zamków jest uszkodzony? Czy mogą istnieć dodatkowe klucze, które zaginęły? Czy któreś z zewnętrznych zamków są łatwe do otwarcia? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi „tak”, może być czas na zastąpienie dotychczasowych zamków nowszymi i bardziej bezpiecznymi wersjami. Na początek upewnij się, że wszystkie drzwi zewnętrzne mają rygle antywłamaniowe.

Wzmocnij drzwi, okna, zamki i sprzęt

Co jeśli twoje zamki są solidne, ale drzwi, okna lub okucia są słabe i słabe? Solidne kopnięcie może wpuścić kogoś do środka w kilka sekund. Sprawdź wszystkie punkty wejścia, szczególnie te na pierwszym piętrze, i wymień, napraw lub wzmocnij je w razie potrzeby. Pomysły:

Zastanów się nad wymianą drzwi zewnętrznych, które są cienkie, z pustym rdzeniem lub zepsute. Okucia drzwiowe – upewnij się, że płytka uderzeniowa (metalowy element na ościeżnicy, do którego wchodzi śruba zamka) jest prawidłowo zainstalowana za pomocą śrub o długości co najmniej 1/2 cala. Ten środek zapewnia, że rygiel nie może być łatwo wypchnięty z ościeżnicy drzwi. Alternatywnie, zestawy wzmacniające drzwi obejmują płyty uderzeniowe i inny sprzęt, który może wzmocnić słabe punkty drzwi.

Bądź mądry w kwestii chowania klucza

Ukrywanie klucza w przewidywalnym miejscu, np. pod matą lub w doniczce przy drzwiach, sprawia, że rzeczy są zbyt łatwe dla potencjalnych włamywaczy. Zamiast tego daj dodatkowy klucz zaufanemu sąsiadowi, znajdź obrotowe i nieoczekiwane kryjówki.

Trzymaj swoje kosztowności poza zasięgiem wzroku

Nie obnoś się ze swoimi drogimi przedmiotami. Narzędzia, motocykle i inne łatwe do kradzieży przedmioty trzymaj zamknięte w garażu, jeśli ich nie używasz. Wewnątrz stosuj zabiegi okienne, takie jak zasłony lub rolety, aby powstrzymać przechodniów przed oglądaniem domu. Podobnie, odkładaj przedmioty o wysokiej wartości, gdy ich nie używasz. Nie pozostawiaj elektroniki, biżuterii, gotówki lub ważnych dokumentów osobistych na widoku. Przechowuj najcenniejsze towary i dokumenty w bezpiecznej skrytce.

About the author